Ağustos 2016 Basın Bülteni

Denizaltı Dünyasının Güzelliklerini Yaşam Alanlarına Taşıyın!

Aksesuar Design’da Satışa Sunulan ve İtalyan Sanatçı

ALEX TURCO İmzalı Duvar Panolarına, Yaşam Alanlarına Görsel Sanatın Gücünü Katıyor ve Mekanları Kişiselleştiriyor

20 yıldır Azerbeycan ve Irak’ta hizmet veren ve çok yakın zamanda, tüm marka ailesi ve deneyimi ile İstanbul-Florya’daki ilk mağazasını açarak başarı zincirine Türkiye’yi de ekleyen Aksesuar Design, kısa zamanda mimarların, tasarımcıların ve dekorasyon tutkunlarının uğrak noktası oldu.

Başta banyo ve mutfak olmak üzere dış mekan&iç mekan yüzey kaplamaları ve tamamlayıcı dekoratif tasarımlardan oluşan geniş bir ürün gamına ve global bir marka ailesine sahip olan Aksesuar Design, denizaltının görsel zenginliğini evlere taşıyan çok özel bir ürün sunuyor.

İtalyan sanatçı Alex Turco’nun farklı teknikleri birleştirerek yarattığı duvar panoları, maviliklerin olağanüstü dünyasını dekorasyonun önemli bir parçası haline getiriyor.

İtalya’nın Udine kentinde 1979 yılında doğan Alex Turco, tahmin ettiğiniz gibi Türk değil. Babası gençliğinde çok iyi bir ressam, daha sonra çok iyi bir grafikçi ve sonra da bugün olduğu fotoğrafçılık mesleğini yürütmüş bir sanatkardı. Böylece Alex’in duyarlığı ve estetik duygusu babasında ona geçen tutku ile gelişti. Boyalar ve fırçalar oyuncakları oldu, bugün kullanılmayan bazı teknikler dahil, babasının hergün kullandığı her alet ve yöntemi gördü. Onu çok etkileyen ünlü İtalyan ressam Giorgio Celiberti’nin atölyesine haftalık ziyaretler yapmaya bu şekilde başladı.

Sanatı yepyeni, farklı yerlere götürmek isteyen Turco’nun fotoğraf ve multimedya grafik elemanlarını birleştirerek, elde üretilmiş malzeme ile mükemmel bir şekilde eşleştirdiği duvar panoları işte bu bakış açılarıyla oluşmuş.

Türkiye’de İlk Kez, Mimarlar ve Son Tüketiciler İçin Özel Bir Hizmet

Tüm Aksesuar Design mağazalarında, yıllardır sunulan ve bir marka prensibi olarak yürütülen bu mimari destek sadece satış öncesinde değil, montaj, uygulama, garanti ve bakım olarak satış sonrasında da devam ediyor. Bunun için Aksesuar Design’da özel bir ekip ve departman çalışmakta.

İstanbul, Florya Beşyol’daki 2.000 metrekarelik yeni showroom’unda zemin ve duvar kaplamalarında Adex, Cerdomus, Fap Ceramiche, Fiandre, Floorgres, Grespania, Limestone, Naxos, Newker, Porcelaingres, Tonino Lamborghini, banyoda Art Ceram, Azzurra, Bathco, Bertocci, Bianchini Capponi, Butech, Cappelletti, Falper, Gamadecor, Hatria, Lineag, Lineabeta, Lineatre, Margaroli, Nicol, Noken, Teuco, Treesse, Cristina, Fiorentine, Mestre, Nicolazzi, Steinberg, doğal taş ve mozaikte L’antic Colonial, Veromar, mutfakta Gamadecor ve duvar kağıdında Inkiostro Bianco gibi birbirinden önemli markaların koleksiyonları satışa sunuluyor.

 

Aksesuar Design İstanbul;

Beşyol Mahallesi, Akasya Sokak, No:29, Florya, İstanbul, Türkiye.

Tel +90 212 598 55 98

www.aksesuarinsaat.com