PETRA

TAŞTAN YAZILI BİR TARİH -Petra Antiqua

Yolculuğumuz 1995 yılında kurucumuz Marcello Bressan’ın sanatsal taş işçiliğinde en iyisini yaratmaya odaklandığı yerel bir mermer el sanatları şirketi olarak başladı. Bugün, ailenin ikinci kuşağı, en son teknolojiyi entegre ederek, modern uygulamayı İtalyan eşsiz esnaf taş işçiliği mirasıyla harmanlayarak, tasarımcılar ve mimarlar için yeni bir olasılık alanına kapı açarak bu yolda başarıyla devam etti.

Yaklaşık 40 taş tonunda sanatsal taş mozaikler ve dekorlar, çeşitli ebatlarda yer ve duvar karoları, yüzeyler ve yenilikçi dokular içerecek şekilde  hazır serimizi sürekli geliştirdik. Yol boyunca, taş tasarımının sınırlarını daha yüksek bir incelik ve estetik seviyesine iten türünün tek örneği projeler için dünyanın dört bir yanındaki tasarım uzmanlarıyla birlikte çalışma ayrıcalığına sahibiz.

Petra Antiqua  Dünyada taş üzere işleme sanatında öncü firma olma hakkını elinde bulunduran ve ürünlerini dünya stantartlarının üstünde sanatsal ve endüstriyel ürün üretimi ile birleştirebilen yegane marka olmuştur.